Oppdrettere

Her finner du en liste over oppdrettere som er medlemmer i NBV; Norges eneste rasering for Hellig Birma. De aller fleste av disse bor i Norge, men vi har også noen medlemmer i Sverige. Forbundstilhørighet står beskrevet ved siden av oppdretternavnet.

Har du noen spørsmål og trenger hjelp for å finne frem til riktig informasjon, ta gjerne kontakt med noen i styret.


(N)Almighty (NRR/FIFé)

Hilde M. Grensbråten & Marie G. Lorvik  /  Lier

www.almightybirmans.com  /  grensbraaten@gmail.com

 

 

NO*Alvedansen (NRR/FIFé)

Torhild Flystad Popdimetchev  /  Tromøya

www.alvedansen.com  /  torhild.popdimetchev@gmail.com

 

 

(N)Arclight's (NRR/FIFé)

Veronika Norheim  /  Halden

arclightscattery.wordpress.com  /  veronika.norheim@gmail.com

 

 

NO*Berghella (NRR/FIFé)

Maria Martinsson  / Åros

p-v-b@online.no

 

 

NO*Bestfriend Ever (NRR/FIFé)

Gitte Lundestad Olsen  /  Nesodden

gitte.lundestad.olsen@mail.com

 

 

NO*Blåklokkene (NRR/FIFé)

Elisabeth Mork  /  Sofiemyr

morkelisabeth@gmail.com

 

 

NO*Cathabar's (NRR/FIFé)

Cathrine Rein Carlson  /  Oslo

www.123hjemmeside.no/Cathabar/  /  cathrine.carlson@medisin.uio.no

 

 

(N)Catzmir's (NRR/FIFé)

Lise Christensen  /  Brevik

liseirenechristensen55@gmail.com

 

 

(N)Cat Baloo's (NRR/FIFé)

Ann-Mari & Freddy Egsæter  /  Nordre Frogn

www.123hjemmeside.no/Catbaloos/  /  am.fe@online.no

 

 

NO*Condotti's (NRR/FIFé)

Ingeborg Lystad Nilsen  /  Ørstad

www.condottis.net  /  ingeborg_03@hotmail.com

 

 

NO*Dimes (NRR/FIFé)

Inger Lise Norum / Trondheim

ingerlise.norum@gmail.com

 

 

(N)Eikerskogens (NRR/FIFé)

Atle Aarkvisla  /  Spikkestad

www.eikerskogen.net  /  atleaark@hotmail.com

 

 

(N)Effectrix (NRR/FIFé)

Sissel Gjelsten  /  Ålesund

sissel.gjelsten@mimer.no

 

 

av Esyra(N) (NRR/FIFé)

Jan Peter Eidsmo / Tromsø

eidsmo.janpeter@gmail.com

 

 

NO*Fruitblossom's (NRR/FIFé)

Bodil Moss  /  Nå

www.fruitblossoms.net  /  bodil@moss.vg

 

 

NO*Fumapusene (NRR/FIFé)

Ranita Hansen  /  Steigen

www.fumapusene-helligbirma.net  /  rani-h@online.no

 

 

NO*Gaustatoppens (NRR/FIFé)

Kjell Arild & Åse Sandvik  /  Oppegård

kas@sandvik1.no

 

 

av Gullpus(N) (NRR/FIFé)

Mari Agathe Hatlestad  /  Valldal

m.agathe@online.no

 

 

NO*Highgrove's (NRR/FIFé)

Bjørg H.C. Zachariades  /  Langangen

bjchri@online.no

 

 

(N)Hosletoppen's (NRR/FIFé)

Bente Kristoffersen  /  Hosle

www.facebook.com/hosletoppens-hellig-birma /  bente_k@yahoo.com

 

 

NO*Hot Feeling´s (NRR/FIFé)

Anita Pettersen / Ekne

www.hot-feelings.com  /  anipet3@online.no / +47 91773409

 

 

S*Ida's (SVERAK/FIFé)

Eva Johansson / Habo, Sverige

www.idasbirmor.se / eva@idasbirmor.se

 

 

av Isblomst(N) (NRR/FIFé)

Bente Røstbø  /  Sandnes

b-roest@online.no

 

 

(N)Kamahama's (NRR/FIFé)

Marianne Edvardsen / Mo i Rana

kamahama@online.no

 

 

(N)Kattlabben's (NRR/FIFé)

Gunn Elin Witsø / Vikhammer

gunnewitso@gmail.com

 

 

NO*Kennel Sagatun (NRR/FIFé)

Marit Palmstrøm Lohmann / Nesttun

maritpalmstrom@hotmail.com

 

 

(N)Khanikatt (NRR/FIFé)

Ketil Myrholt  /  Langhus

kmyrholt@gmail.com / Tlf: +47 47 07 05 47

 

 

S*Kilenskogens (SVERAK/FIFé)

Maud Gruffman / Töreboda, Sverige

www.kilenskogens.se / maud@kilenskogens.se

 

 

av Kosepus(N) (NRR/FIFé)

Renate Rønning  /  Fjerdingby

renate_rønning1@hotmail.com / Tlf: +47 48 18 88 91

 

 

(N)Kvernkatten's (NRR/FIFé)

Kristina Kvernes  /  Ringebu

kvernkattens.no  /  kristina@kvernkattens.no

 

 

NO*Lindudòttir (NRR/FIFé)

Linda Bjørk Odinsdòttir  /  Strömstad, SE

lindabodins@gmail.com

 

 

NO*Lunarlight's (NRR/FIFé)

Siri Rødsjø  /  Ranheim

lunarlights.org  /  sirirodsjo@gmail.com

 

 

NO*av Løno (NRR/FIFé)

Heidi Breivik  /  Loddefjord

hei-brei@online.no

 

 

NO*McKenzie's (NRR/FIFé)

Siv Anita Pettersen  /  Fluberg

www.bricksite.com/mckenzie/  /  sivapet@online.no

 

 

S*Millans Mirakel (SVERAK/FIFé)

Ann Bentzer / Skövde, Sverige

www.millansmirakel.se / millans.mirakel@hotmail.com

 

 

av Nathal(N) (NRR/FIFé)

Solfrid Bergli  /  Odda

www.avnathal.com  /  solfridbergli@gmail.com

 

 

S*Nebulosans (SVERAK/FIFé)

Barbro Gretner / Uppsala, Sverige

nebulosansbirmor.se / nebulosan@comhem.se

 

 

NO*NøsteEnglene (NRR/FIFé)

Inger Olsen / Oslo

nosteenglene.no / ingerjolsen@gmail.com

 

 

NO*Ped Alba (NRR/FIFé)

Siw Lødemel  /  Ørsta

www.pedalbabirmaoppdrett.net  /  siwrl@frisurf.no

 

 

NO*Pure Sapphire (NRR/FIFé)

Anna Faltynska / Sandnes

www.facebook.com/no.pure.sapphire / no.pure.sapphire@gmail.com

 

 

of Sembelance(N) (NRR/FIFé)

Aina Olsen  /  Nedenes

ofsembelance.com  / aaiinnaa.o@icloud.com

 

 

Shapur (NRR/FIFé)

Sigrid Caroline Saxegaard  /  Sola

shapur. net  /  ssaxegaard@gmail.com 

 

 

(N)Silvertown's (NRR/FIFé)

Ståle Henning Torgersen  /  Kongsberg

 

 

NO*Stalderkattens (NRR/FIFé)

Tove & Jan Stalder  /  Strömstad, SE

stalderkattenscattery.wordpress.com  /  stalderkattens@hotmail.com

 

 

NO*Stavrumskattens (NRR/FIFé)

Marit Myrvold  /  Torp

marmyrv58@gmail.com

 

 

NO*Steen (NRR/FIFé)

Hanne Herefoss  /  Ottestad

hanne@hhv.no

 

 

SE*Stensereds (SVERAK/FIFé)

Pernilla Holmberg  /  Kungsbacka, Sverige

www.stensereds.se  /  pernilla@stensereds.se

 

 

S*Storeklevs (SVERAK/FIFé)

Maria Silén  /  Hässelby, Sverige

www.facebook.com/storeklevs/  /  maria.silen63@gmail.com

 

 

S*Sun Mountain (SVERAK/FIFé)

Karin Jadesjö / Kungälv, Sverige

karin.jadesjo@hotmail.com

 

 

(N)Sweet Melody (NRR/FIFé)

Aud Hege & Henry Åsgeir Håvardsen  /  Skjold

sweetmelodybirma.wordpress.com  /  nonshaav@online.no

Tlf: +47 47 33 44 49 / 41 64 71 31

 

 

(N)Tonefjellet's (NRR/FIFé)

Eva-Tone Svinland  /  Egersund

tonefjellets@dabb.no / 936 66 266 / 51 49 43 70

 

 

(N)Turtlecat's (NRR/FIFé)

Synnøve Blix Henjesand  /  Stokke

synbhenj@online.no

 

 

(N)Ultra Vires (NRR/FIFé)

Helen Haave  /  Ottestad

hele-haa@online.no

 

 

(N)Veiten's (NRR/FIFé)

Ann Kristin Eilertsen  /  Bergen

akeilert@online.no

 

 

NO*Villa Silke (NRR/FIFé)

Susann Andresen / Manstad

novillasilke@gmail.com

 

 

S*White Treasure's (SVERAK/FIFé)

Annika Johnsson  /  Kungälv, SE

www.whitetreasures.se  /  wt@whitetreasures.se

 

 

NO*Zaphirpusen (NRR/FIFé) (pr dato ikke aktiv)

Beate Eriksen  /  Tjøme

www.zaphirpusen.com  /  eriksenbeat@gmail.com