Oppdrettere

Her finner du en liste over oppdrettere som er medlemmer i NBV; Norges eneste rasering for Hellig Birma. De aller fleste av disse bor i Norge, men vi har også noen medlemmer i Sverige. Samtlige av de norske oppdretterne er registrert i NRR.

Har du noen spørsmål og trenger hjelp for å finne frem til riktig informasjon, ta gjerne kontakt med noen i styret.


(N)Almighty

Hilde M. Grensbråten & Marie G. Lorvik  /  Lier

www.almightybirmans.com  /  grensbraaten@gmail.com

 

 

NO*Alvedansen

Torhild Flystad Popdimetchev  /  Kongshavn

www.alvedansen.com  /  torhild.popdimetchev@gmail.com

 

 

(N)Arclight's

Veronika Norheim  /  Halden

arclightscattery.wordpress.com  /  veronika.norheim@gmail.com

 

 

NO*Bakkelund's

Kim-Jørand Bakkelund & Britt Nilsen Grønhaug  /  Kolbu

www.bakkelundbirma.com  /  kim.jorand.bakkelund@gmail.com

 

 

NO*Berghella

Maria Martinsson  / Åros

p-v-b@online.no

 

 

NO*Blåklokkene

Elisabeth Mork  /  Sofiemyr

morkelisabeth@gmail.com

 

 

NO*Cathabar's

Cathrine Rein Carlson  /  Oslo

www.123hjemmeside.no/Cathabar/  /  cathrine.carlson@medisin.uio.no

 

 

(N)Catzmir's

Lise Christensen  /  Brevik

liseirenechristensen55@gmail.com

 

 

(N)Cat Baloo's

Ann-Mari & Freddy Egsæter  /  Nordre Frogn

www.123hjemmeside.no/Catbaloos/  /  am.fe@online.no

 

 

NO*Dimes

Inger Lise Norum / Trondheim

ingerlise.norum@gmail.com

 

 

(N)Eikerskogens

Atle Aarkvisla  /  Spikkestad

www.eikerskogen.net  /  atleaark@hotmail.com

 

 

(N)Effectrix

Sissel Gjelsten  /  Ålesund

sissel.gjelsten@mimer.no

 

 

(N)Eliven's

Elisabeth Venbakken Sagerød  /  Oslo

elivens.com  /  elivens@online.com

 

 

NO*Fruitblossom's

Bodil Moss  /  Nå

www.fruitblossoms.net  /  bodil@moss.vg

 

 

av Esyra(N)

Jan Peter Eidsmo / Tromsø

eidsmo.janpeter@gmail.com

 

 

NO*Fumapusene

Ranita Hansen  /  Steigen

www.fumapusene-helligbirma.net  /  rani-h@online.no

 

 

(N)Fyttikattas

Anne Gro Bråten  /  Lørenskog

annegrbra@online.no

 

 

av Gopus(N)

Johanna Kvåle  / Ås

 

 

av Gullpus(N)

Mari Agathe Hatlestad  /  Valldal

m.agathe@online.no

 

 

NO*Highgrove's

Bjørg H.C. Zachariades  /  Langangen

bjchri@online.no

 

 

(N)Hosletoppen's

Bente Kristoffersen  /  Hosle

www.facebook.com/hosletoppens-hellig-birma /  bente_k@yahoo.com

 

 

NO*Hot Feeling´s

Anita Pettersen / Ekne

www.hot-feelings.com  /  anipet3@online.no / +47 91773409

 

 

S*Ida's

Eva Johansson / Habo, Sverige

www.idasbirmor.se / eva@idasbirmor.se

 

 

av Isblomst(N)

Bente Røstbø  /  Sandnes

b-roest@online.no

 

 

(N)Kamahama's

Marianne Edvardsen / Mo i Rana

kamahama@online.no

 

 

(N)Kattlabben's

Gunn Elin Witsø / Vikhammer

g-e-wit@online.no

 

 

(N)Keinaphel's

Tove Else Karin Hermansen  /  Ålesund (ikke aktivt oppdrett pr dato)

http://sites.google.com/site/keinaphels/ / keinaphels@gmail.com 

 

 

NO*Kennel Sagatun

Marit Palmstrøm Lohmann / Nesttun

maritpalmstrom@hotmail.com

 

 

(N)Khanikatt

Ketil Myrholt  /  Langhus

kmyrholt@gmail.com

 

 

S*Kilenskogens

Maud Gruffman / Töreboda, Sverige

www.kilenskogens.se / maud@kilenskogens.se

 

 

av Kosepus(N)

Renate Rønning  /  Fjerdingby

renate_rønning1@hotmail.com

 

 

(N)Kvernkatten's

Kristina Kvernes  /  Ringebu

kvernkattens.no  /  kristina@kvernkattens.no

 

 

NO*Lunarlight's

Siri Rødsjø  /  Ranheim

lunarlights.org  /  sirirodsjo@gmail.com

 

 

NO*McKenzie's

Siv Anita Pettersen  /  Fluberg

www.bricksite.com/mckenzie/  /  sivapet@online.no

 

 

S*Millans Mirakel

Ann Bentzer / Skövde, Sverige

www.millansmirakel.se / millans.mirakel@hotmail.com

 

 

av Nahn(N)

Trine Solheim  /  Harstad

t.s@eiendomsmegler1.no

 

 

av Nathal(N)

Solfrid Bergli  /  Odda

www.avnathal.com  /  solfridbergli@gmail.com

 

 

S*Nebulosans

Barbro Gretner / Uppsala, Sverige

nebulosansbirmor.se / nebulosan@comhem.se

 

 

NO*NøsteEnglene

Inger Olsen / Oslo

nosteenglene.no / ingerjolsen@gmail.com

 

 

NO*Ped Alba

Siw Lødemel  /  Ørsta

www.pedalbabirmaoppdrett.net  /  siwrl@frisurf.no

 

 

NO*Pure Sapphire

Anna Faltynska / Sandnes

www.facebook.com/no.pure.sapphire / no.pure.sapphire@gmail.com

 

 

of Sembelance(N)

Aina Olsen  /  Nedenes

ofsembelance.com  /  aaiinnaa@online.no 

 

 

Shapur

Sigrid Caroline Saxegaard  /  Sola

shapur. net  /  ssaxegaard@gmail.com 

 

 

(N)Silvertown's

Ståle Henning Torgersen  /  Kongsberg

 

 

NO*Sitak

Tove Garvik Fosshaug  /  Gvarv

tovegarvik@hotmail.com

 

 

NO*Stalderkattens

Tove & Jan Stalder  /  Rakkestad

stalderkattenscattery.wordpress.com  /  stalderkattens@hotmail.com

 

 

NO*Stavrumskattens

Marit Myrvold  /  Torp

marmyrv58@gmail.com

 

 

NO*Steen

Hanne Herefoss  /  Ottestad

hanne@hhv.no

 

 

SE*Stensereds

Pernilla Holmberg  /  Kungsbacka, Sverige

www.stensereds.se  /  pernilla@stensereds.se

 

 

S*Storeklevs

Maria Silén  /  Hässelby, Sverige

www.facebook.com/storeklevs/  /  maria.silen63@gmail.com

 

 

S*Sun Mountain

Karin Jadesjö / Kungälv, Sverige

karin@sunmountain.se

 

 

(N)Sweet Melody

Aud Hege Håvardsen  /  Skjold

sweetmelodybirma.wordpress.com  /  nonshaav@online.no

 

 

(N)Tonefjellet's

Eva-Tone Svinland  /  Egersund

tonefjellets.com  /  tonefjellets@dabb.no

 

 

(N)Turtlecat's

Synnøve Blix Henjesand  /  Stokke

synbhenj@online.no

 

 

(N)Ultra Vires

Helen Haave  /  Ottestad

hele-haa@online.no

 

 

NO*Villa Silke

Susann Andresen / Manstad

novillasilke@gmail.com

 

 

S*White Treasure's

Annika Johnsson  /  Kungälv, SE

www.whitetreasures.se  /  wt@whitetreasures.se

 

 

NO*Zaphirpusen

Beate Eriksen  /  Tjøme

www.zaphirpusen.com  /  eriksenbeat@gmail.com